MAGAZÍN. TELEVÍZIA. OBCHOD.

Boli sme na nočnej súťaži v Terni 2015

0 845

V sobotu 1. augusta sa na futbalovom ihrisku v obci Terňa konal 14. ročník súťaže o putovný pohár starostu obce Terňa. Táto nočná súťaž je jednou z najväčších a najlepších nočných súťaží na východnom Slovensku.

Atmosféra

Súťaž sa začala slávnostným nástupom všetkých zúčastnených družstiev o 21. hodine. Všetkých súťažiacich a hostí okrem predsedu DHZ Terňa privítal aj starosta obce Terňa p. Ing. Juraj Senderák. Pri tomto nástupe sa nedalo nevšimnúť náves nákladného auta, v ktorom bol umiestnený DJ, ktorý celú noc zásoboval prítomných divákov a súťažiacich kvalitnou hudbou. V tomto návese sa nedali prehliadnuť nádherné trofeje pre víťazov, ktoré boli určite veľkou motiváciou pre všetkých. Okrem týchto krásnych trofejí sa bojovalo aj o vecné ceny a samozrejme aj o finančnú hotovosť pre najlepšie družstvá.

Po ukončení nástupu sa slova ujali nie len výrečné, ale aj krásne komentátorky – Miška a Ria, ktoré svojim príjemným a miestami vtipným komentárom bavili všetkých na okolo. Príjemným prekvapením na tejto súťaži bolo aj to, že sa súťažné pokusy premietali priamo pred šenkom na veľké plátno. Každí mal možnosť dať si pivko, grilovanú klobásu, pečenú krkovičku či teplý čaj alebo kávu pri tom, ako sledoval zápolenie na trati.

Výsledky

Súťaž odštartovalo družstvo domácich dorasteniek, ktorým sa nedarilo a svoj pokus nedokončili. Domácim družstvám sa veľmi nedarilo. Pokus A mužstva mužov skončil s časom 20,01s a B družstvo taktiež svoj pokus nedokončilo.

Naopak – darilo sa domácim ženám, keď postúpili do 5 členného finále spolu s dievčatami z Hrabovca, Chminianskej Novej Vsi, Jarovníc a Gregoroviec.

Vo finále mali najlepší čas slečny z Hrabovca, kde s časom 18,18s (ĽP – 17,11s – najlepší ženský zostrek súťaže) vyhrali. Na druhom mieste skončili s časom 21,80s (ĽP – 20,9s) ženy Chminianská Nová Ves. Domáce ženy sa napokon tešili z 3. miesta s časom 22,46s (ĽP – 18,84s).

V mužskej kategórii sa do finále dostali muži z Nižných Ružbách, Spišského Štvrtku, Milpoša, Ľubovca, Hermanoviec, Sveržova, Komárova, Rokytova, Brestova a Hrabovca, čo sľubovalo veľmi zaujímavé finále. Každé z týchto družstiev má výsledky a výkonnosť na to, aby zamiešalo kartami a umiestnilo sa na popredných priečkach nie len na tejto súťaži.

Napokon sa z víťazstva tešili muži zo Spišského Štvrtku s časom 14,97s (PP – 14,46s). Na druhom mieste skončil Hrabovec s časom 15,18s (PP – 15,07s). Na treťom chlapci z Milpoša s časom 15,29s (PP – 14,45s – najlepší mužský zostrek súťaže). Keďže sa trofeje v mužskej kategórii rozdávali až do 5. miesta, tak si povieme, kto skončil na 4. a 5. mieste. Takže zemiakovú pozíciu obsadili muži zo Sveržova s časom 15,59s (PP – 15.55s). Na 5. mieste skončil Brestov s časom 15,75s (ĽP – 15,25s).

Záverom

Po vyhodnotení súťaže sme si všetci pozreli krásny ohňostroj. Pomaly sme sa s výborným pocitom perfektne zorganizovanej súťaže pobrali domov. Takže veľká vďaka patrí organizátorom súťaže. Pripravili naozaj skvelé podmienky na súťaženie a samozrejme aj na občerstvenie pre divákov a súťažiacich.

Zdroj foto: DHZ Terňa

Komentáre
Načítavam...