MAGAZÍN. TELEVÍZIA. OBCHOD.

1. Detský hasičský kemp – Podvysoká

0 792

Nedeľa 2.8.2015 patrila na Podvysokej mladým hasičom, kde sa konal 1. detský hasičský kemp. Keďže túto detskú disciplínu pozná už takmer celý hasičský svet, len Kysuce akosi obišla, rozhodli sme sa, že zavoláme osoby najpovolanejšie, aby našim najmenším predstavili túto kráľovnú hasičského športu.

Je to kombinácia atletiky, hasičskej zručnosti a rýchlosti v jednom. Naše pozvanie prijali, zakladateľ ligy v šesťdesiatkách na Slovensku, pán Jozef Strela a Slovenský reprezentant v hasičskom športe Ján Šulek. Spoločne deťom vysvetlili ako správne prejsť jednotlivé úseky a postupne si celú disciplínu natrénovali.

Záujem malých pretekárov bol veľký a preto organizátori pripravili naozajstné preteky, aby si svoju šikovnosť vyskúšali v boji o sekundy. Vďaka niekoľkým zručným rodičom sa podarilo pripraviť prekážky až na dve kompletné dráhy a preto bol samotný závod poznačený zdravou rivalitou a chuťou víťaziť. Pre športovcov, ale aj ich vedúcich bola pripravená strava aj pitný režim, za čo patrí naše poďakovanie Čadčianskym národniarom, špeciálne, pánovi Slavomírovi Kupkovi, krajskému podpredsedovi SNS.

Detský hasičský kemp sa podarilo zorganizovať vďaka zanietenému úsiliu predstaviteľov Nočnej Hasičskej Ligy Žilinského kraja a jej partnerov, ktorí pripravili prekrásne vecné ceny pre najúspešnejších pretekárov. Hlavnú cenu od firmy ZAHAS s.r.o. CZ, ktorou bol poukaz na nákup detských hasičských odevov získali mladší žiaci z DHZ Zákopčie Tarabov za prvé miesto v súťaži tímov. O ďalšie ceny sa postarali generálny partner NHLky firma ADITEX, spol s.r.o a partneri OVB Allfinanz Slovensko a.s. – kancelária Čadca, Autoprofit Čadca, RHEA: hasiči-odevy.sk, Bison Sportswear CZ a dobrovolnihasici.sk.

Výsledky:

súťaž tímov:
1. DHZ Zákopčie Tarabov
2. DHZ Podvysoká
3. DHZ Kolárovice

60tka mladší žiaci:
1. Radovan Nagy – DHZ Svit
2. Vladimír Kaštan – DHZ Kolárovice
3. Janko Oravec – DHZ Klubina

60tka mladšie žiačky
1. Terézia Srogončíková – DHZ Púchov
2. Bianka Bučáková – ZK IMA ZŠ Hútnicka- Spišská Nová Ves
3. Dominika Plačková – DHZ Zákopčie Tarabov

60tka starší žiaci:
1. Samuel Bučák – ZK IMA ZŠ Hútnicka- Spišská Nová Ves
2. Michal Korený – DHZ Podvysoká
3. Milan Rusnák – DHZ Klubina

60tka staršie žiačky:
1. Soňa Kukučková – DHZ Radôstka
2. Adela Završanová – DHZ Radôstka
3. Monika Krajčiová – DHZ Kolárovice

60tka prípravka:
1. Patrícia Plačková – DHZ Zákopčie Tarabov
2. Simonka Slížová – DHZ Podvysoká
3. Jurko Sobol – DHZ Radôstka

60tka cez prekážky:
1. Tomáško Grečmal – DHZ Podvysoká
1. Nikolka Marjaková – DHZ Podvysoká

Komentáre
Načítavam...