MAGAZÍN. TELEVÍZIA. OBCHOD.

Tokaj Fire Team, ďalší zo súkromných hasičských tímov

0 783

Vyspovedali sme Lukáša Gánovského, jedného zo zakladateľov ďalšieho zo súkromných tímov na Slovensku. Tokaj FireTeam ako napovedá názov pochádza z východného Slovenska, a to konkrétne z okolia Trebišova.

Asi každý kto sa tomuto venuje vie, že vybavenie nestojí málo.

Ako vznikol nápad na zloženie tímu, pár informácii o jeho členoch?

Nápad sa zrodil niekedy pred dvomi rokmi, keď som sa spoznal s chlapcami z FireRacingSportu, no bol dlho len v mojej hlave. Na konci sezóny 2014 sme sa už  s kamarátmi o tom bavili ako o jednej z možností, ako sa v hasičskom športe posunúť o krok ďalej.  Začiatkom roku 2015 som sa rozhodol, že založím Tokaj FireTeam . Členov v podstate tvorí partia ľudí, kamarátov z okresu Trebišov, ktorí majú záujem venovať sa tomuto športu.

Kto stojí za celým projektom a odkiaľ pochádzajú jednotlivý členovia?

Tokaj FireTeam som založil ja spolu s jedným členom tímu, Tomášom Durkotom. Členovia pochádzajú z obcí Slovenské Nové Mesto, Bara, Novosad a Trhovište.

Čo bude predstavovať Vaša činnosť, budete sa venovať ako občianske združenie len hasičskému športu?

Združenie sme založili kvôli hasičskému športu tak pri ňom aj zostaneme.

Kde sa nachádza Vaša „základňa“ a kde prebiehajú vaše tréningy?

Pomyselná základňa sa nachádza v Slovenskom Novom Meste odkiaľ pochádza väčšina členov. Tréningy sú rôzne, zo začiatku sme trénovali doslova doma na dvore, nejaké tréningy sme absolvovali na ihrisku v obci Bara, Novosad, a v obci Trhovište.

Samozrejme sa asi viacerí pýtajú čo vybavenie, s akou mašinou budete súťažiť, a čo ostatné veci, predsa len to nestojí málo peňazí?

Asi každý kto sa tomuto venuje vie, že vybavenie nestojí málo.  Hadice, savice a všetky veci okolo toho sme si kúpili sami, za peniaze, ktoré sme si zarobili. Samozrejme sme sa aj ,,skladali´´, takže každý člen finančne prispel na vybavenie. A nemôžem zabudnúť ani na našich sponzorov, ktorí nám finančne pomohli. Je ich málo, ale o to viac si ich vážime a touto cestou im chcem znovu poďakovať. No a ešte mašina. Tá bude v podstate požičaná z DHZ Trhovište, s ktorým sme vytvorili spoluprácu, a niektorí členovia TokajFireTeamu sa stali jeho členmi.

Budete súťažiť len v mužskej kategórii alebo postupne chystáte aj ďalšie kategórie, napríklad ženský tím, poprípade činnosť s mládežou?

Zatiaľ len v mužskej kategórii, no nebránime sa ani ženskému tímu. Nejaké žienky, ktoré by mali záujem by sme už aj mali, no zatiaľ je ich málo.

V čase keď vznikal tento rozhovor bolo ešte veľa vecí nejasných, chlapci uvažovali aj nad účasťou vo VHSL. Nakoniec sa prvý rok fungovania zúčastnili mnoho pohárových súťaží, kde jednoznačne nesklamali. Lepila sa im smola na päty počas celého roku, no sú na dobrej ceste k vytúženým úspechom. My im želáme aby sa ich dočkali čo najskôr.

Podporte chalanov z Tokaj Fire Teamu na sociálnej sieti Facebook !

Zdroj obrázkov: Tokaj Fire Team

Komentáre
Načítavam...