MAGAZÍN. TELEVÍZIA. OBCHOD.

Ukončenie HNHL vo veľkom štýle

0 357

Hornonitrianska hasičská liga ukončila svoj rok 2017 a finále sa tentokrát konalo na jednej z najobľúbenejších súťaží na Šišove. Ako sú mnohí z nás zvyknutí, ani tento rok nechýbali ocenenia pre najrýchlejšieho béčkara, rozdeľovač a aj niečo pre naše stroje, keďže sa oceňuje aj najhlučnejšia mašina. Losovačka a najrýchlejšia sacia strana nie sú taktiež výnimkou.

Pre finálový súboj boli pripravené výborne podmienky ktoré boli rovnaké pre každého o čo sa postaralo aj prísne oko rozhodcu na základni. Ten si spoje skontroloval do posledného milimetra aby bolo naozaj všetko fér. Z môjho pohľadu môžem povedať, že táto súťaž určite pozdvihla úroveň HNHL a bolo dobrým krokom urobiť finále práve tu. To ponúkalo mnoho zaujímavých súbojov, či už  to bolo o prvenstvo v športovej kategórií mužov alebo druhé miesto v športovej kategórií žien. V klasickej si favoriti vytvorili dostatočný náskok a tak išli viac menej na istotu.

Klasická kategória jasná už pred finále

Začnime teda klasickou kategóriou. Aby sme si pripomenuli čím je táto liga špecifická tak je to práve tým, že vo svojich začiatkoch sa behala iba v klasickej kategórií. Neskôr sa pridala aj športová kategória a dnes už je neoddeliteľnou súčasťou ligy. V ,,klasike“ u žien si tento rok zmeralo svoje sily 5 tímov. Najlepšie sa darilo ženám z Dvorca, ktoré si vybojovali prvenstvo a už pred finále bolo jasné, že si prvé miesto v lige udržia. O druhé miesto sa ešte zabojovalo a po výhre žien z Kocurian, za ktorú si pripísali plný počet bodov do tabuľky nakoniec patrilo druhé miesto im. Tretie miesto obsadili ženy z Hornej Vsi.

U mužov patrí prvá priečka už pár rokov Porube a ani tento rok to nebolo inak, keď opäť stáli na najvyššom stupienku. Za nimi sa umiestnili muži z Uhrovca a tretie miesto si vybojovali muži z Novej Dediny. Celkovo sme v tejto kategórií mohli vidieť bojovať taktiež 5 tímov a celou sezónou nás sprevádzali pekné a vyrovnané výkony.

Športová kategória sľubovala boj do posledného kola

V športovej kategórií sme mohli vidieť bojovať aj tohtoročné majsterky SMHL Dežerice a aj v HNHL sa im darilo zo všetkých tímov najviac,  keď si s pekným bodovým náskokom zaistili prvé miesto. O druhú priečku opäť bojovali ženy z Kocurian tentokrát so ženami z Rybian keď s rovnakým počtom bodov a spoločnou druhou priečkou sa na Šišove postavili na štart. Úspešnejšie boli Kocuranky a tak im patrilo druhé miesto aj v športovej časti ligy. Tretie miesto patrilo ženám z Rybian.  Na začiatku ligy bolo 5 tímov, po prvom kole pribudli Topoľčianky a tak sa celkovo bojovalo medzi 6 ženskými tímami.

U mužov bol ten počet už podstatne väčší  a 12 tímov sa snažilo  bodovať čo najlepšie na každom ligovom kole.  O prvenstvo bol boj do poslednej chvíle, kedy si prvé miesto delili Poruba a Topoľčianky.  Muži z Topoľčianok sú prijemným prekvapením pre mnohých z nás a vedia podať naozaj kvalitné výkony. O tom sme sa presvedčili aj na finále a prvé miesto si teda odniesli práve oni. Druhé miesto patrilo víťazom klasiky – Porube a tretie taktiež účastník SMHL Podlužany.

Finále vo veľkom štýle

V lige sa vyhodnotili okrem tých najlepších aj najrýchlejší prúdari a najrýchlejšie útoky v každej kategórií.  Ďalší ročník má HNHL za sebou a každý rokom vidieť zlepšenie jej úrovne.

K súťaži sa tento rok pripojil aj plameň, čo bolo určite oživenie aj pre divákov. Deti si zmerali svoje sily na zvlášť pripravenej základni a tak nebol nijako ovplyvnení priebeh ligového kola čo bolo ďalšie plus. Ako sa hovorí deti sú naša budúcnosť a treba ich podporiť v tomto športe.  Možno aj s myšlienkou inšpirovať ich spojili organizátori súťaž dospelých s deťmi a tak si mali aj tí najmenší možnosť pozrieť mnoho kvalitných útokov a naučiť sa niečo nové.

K súťaži na záver iba toľko že opäť si potvrdila svoju kvalitu, čo bolo vidieť aj na počte zúčastnených tímov. Počasie vyšlo, svietilo slniečko, trať bola rýchla a výkony naozaj vyrovnané. Tí najlepší si rozdelili ceny. Tu je prehľad tých najlepších zo súťaže. Organizátorom prajeme na záver veľa šťastia pri organizovaní ďalších ročníkov či už nočnej alebo dennej súťaže aby mali minimálne takú dobrú úroveň ako mali tento rok.

Muži klasika:

 1. Poruba A
 2. Nitrianske Rudno
 3. Oslany A

Ženy klasika:

 1. Kocurany
 2. Horná Ves
 3. Dvorec

Muži šport:

 1. Poľný Kesov
 2. Topoľčianky
 3. Pavlice

Ženy šport:

 1. Dežerice
 2. Krupina
 3. Kocurany
Videá zo Šišova

Zdroj foto: Jana Beňacká Prievalská

Komentáre
Načítavam...