MAGAZÍN. TELEVÍZIA. OBCHOD.

Recenzia outdoorových kamier s cenou do 100€

0 1 279

Sezóna sa blíži a vy by ste chceli mať z nej skvelé videá a fotky plné spominenok, prípadne si len chcete vyskúšať nejakú outdoorovú kameru a neviete, akú zvoliť na úvod? Práve pre vás sme pripravili túto recenziu outdoorových kamier s cenovkou do 100 €.

Samozrejme, niekde sa ich cena musí prejaviť oproti kamerám s cenovkou nad 400 €, no napriek tomu dokážu často pre začiatočníkov ponúknuť dostatočnú kvalitu. Vybrali sme tri najlepšie kamery v pomere cena – výkon a to hlavne s jednou podmienkou, neprekročiť cenu 100 €.

Rollei Action Cam 400 Wi-fi
Cena: 98,81 € (Alza.sk, 8.4.2016)

Ako prvú sme si vybrali kameru značky Rollei, na ktorej si natočite Full HD video pri 30 FPS, fotografie odfotíte s rozlíšením 3 Mpx. Kamera ďalej disponuje 2 palcovým displejom pre okamžité prehratie záznamu a výhodou balenia je aj diaľkové ovládanie na ruku podobné hodinkám. Samozrejmosťou je vodotesný obal s možnosťou ponoru až do 40 m, čo okrem hasičského športu úplne postačuje aj na dovolenky pri mori a iné bežné zážitky pri vode. Kamerou sa pomocou Wi-fi pripojíte k vášmu mobilnému zariadeniu a to ako na platforme Android, tak aj na iOs. Táto kamera podporuje slot na pamaťovú kartu do maximálnej kapacity 32 GB. Rovnako tak poteší aj režím snímania Burst Mode, čo v preklade znamená sériové snímanie fotografií. Batéria má výdrž cca 90 minút záznamu v plnom rozlíšení.

Nevýhody: rozlíšenie 3 Mpx, zvuk
Sencor 3CAM 5200W
Cena: 91,79 € (Alza.sk, 8.4.2016)

Našim druhým tipom je kamera od firmy Sencor, ktorú poznáte hlavne vďaka výrobe domácich spotrebičov. Táto kamera ponúka rovnako ako predošlý model možnosť natáčania videa v kvalite Full HD s 30 FPS, no fotografie zachytíte s rozlíšením 12 Mpx. Veľkou výhodou tejto kamery je pozorovací uhol, ktorý má až na úrovni 170°. Kamera disponuje displejom o veľkosti 1,5 palca, čo je na prehratie záznamu postačujúce. Pamaťovú kartu môžete využiť rovnako ako u predošlého modelu do veľkosti 32 GB. Batéria vám vydrží 70 minút natáčania v plnom rozlíšení, kým vodeodolnosť je zaručená až do hĺbky 60 metrov. Rovnako ako náš prvý model aj táto kamera disponuje Wi-fi pripojením a vďaka synchronizácii ju môžete z diaľky ovládať pomocou vášho mobilného zariadenia.

Nevýhody: kapacita batérie
C-Tech Mycam 300 ultrawide
Cena: 91,79 € (Alza.sk, 8.4.2016)

Tretím modelom, ktorý sme do nášho porovnania vybrali, je kamera s názvom C-Tech Mycam 300 ultrawide. Tato outdoorová kamera poskytuje natáčanie videa vo Full HD s možnosťou snímkovania až na úrovni 60 FPS. Táto kamera oproti svojim konurentom poskytuje rozlíšenie fotiek 16 Mpx, o čo sa stará objektív od značky Sony. Využiť môžete ako funkciu sériového símania, tak aj časovača. Táto kamera ponúka navyše všetko ostatné ako jej konkurenti, teda pamäť až do hodnoty 32 GB, vodeodolnosť do hĺbky 60 m a wi-fi pripojenie. Batéria má kapacitu 900 mAh, čo vám vystačí na cca 70 minút záznamu, no veľkou výhodou je, že balenie obsahuje rovno dve batérie, čím sa vám doba natáčania zdvojnásobí.

Nevýhody: zložitá stabilizácia obrazu

Samozrejme, na trhu je mnoho iných kamier, ktoré ponúkajú podobné vlastnosti ako tieto modely, no čo sa týka cenovky do 100€, vybrali sme pre vás tieto tri s ktorými by ste v prípade ich nákupu mali byť spokojní. Celkovým víťazom nášho malého prieskumu sa stáva kamera  C-Tech Mycam 300 ultrawide.

Zdroj foto: Gopro

Komentáre
Načítavam...