MAGAZÍN. TELEVÍZIA. OBCHOD.

SMHL odštartovala sezónu 2016 v Krásne

0 1 279

V sobotu 4. 6. 2016 zahájila tohtoročnú sezónu aj jedna z najsledovanejších líg na Slovensku a to Slovensko-moravská hasičská liga. Prvé kolo sa konalo v Krásne, kde po prvý krát okrem SMHL mala svoje kolo aj HNHL, keďže domáci hasiči sa aj tento rok zapojili do tejto ligy.

Hovorí sa, že na Krásne je vždy krásne, no tento rok pekné slnečné počasie vystriedal dážď. To však nikoho neodradilo a tímy sa snažili dať do svojho výkonu všetko aj napriek tomu dažďu. Čo sa však dalo čakať, že mokrý terén si vyberie svoju daň a podpísalo sa to na niektorých menej vydarených pokusoch. O pekné športové výkony aj napriek tomu nebola núdza.

Domáci muži odštartovali ako prví a s ich dosiahnutým časom 14, 49 s sa dlho držali na prvom mieste. Tento čas dokázali prekonať už iba muži z Podhoria a s minimálnym rozdielom vo výslednom čase si zaistili prvé miesto. Domáci muži ostali na druhom mieste a tretie patrilo tímu z Poruby, ktorí aj napriek tomu že nebehajú SMHL, ukázali, že aj oni vedia podať pekný športový výkon. Ich tím však bral domov dve ocenenia, muži z Poruby dominovali v klasickej kategórií, v ktorej ako všetci určite vieme, vedia podávať ukážkové výkony a ani táto súťaž nebola výnimkou. Útok dokončili s časom 18, 72 s, ktorý už nikto nedokázal prekonať a chalani tak brali pohár za prvé miesto v klasike a tretie miesto v športe.

U žien v športovej kategórií taktiež rozhodovali stotinky. Dlhú dobu sa na prvom mieste držali ženy z Hornej Vsi, ktorým sa podarilo dosiahnuť veľmi pekný čas 17, 31 s. Ku koncu súťaže sa však objavil tím mladých dievčat z Rybian, ktoré ešte mohli zamiešať poradím. To sa im veru aj podarilo. Baby mali veľmi pekne rozbehnutý útok a  časomiera sa pri ich pokuse zastavila na čase 17, 19 s, čo znamenalo celkové víťazstvo a prvenstvo v súťaži. Na druhom mieste ostali ženy z Hornej Vsi a tretie patrilo žabkám z Nosíc.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na klasickú kategóriu u žien, keďže, ako sme už spomínali, okrem SMHL sa tu konalo aj kolo HNHL. Zaujímavý útok predviedli ženy z Koša, ktorým po nastúpení na štartovaciu čiaru padla savica z mašiny. Napraviť si ju už podľa pravidiel nemohli ale ani to baby nerozhádzalo a poradili si veľmi dobre aj s takouto situáciou. Aj napriek padnutej savici mali pekný výsledný čas 24, 01 s, ktorý im stačil na druhé miesto. V tejto kategórií sa najlepšie darilo ženám z Kocurian, svoj pokus ukončili s časom 20, 86 s, ktorý už do konca súťaže nebol prekonaný a znamenal pre baby prvé miesto. Tretie miesto patrilo ženám z Borčian, ktoré sú nováčikom na tohtoročných súťažiach.

Okrem úspechov prinieslo prvé kolo pre niektoré tímy aj sklamanie, počasie sa však ovplyvniť nedá a hlavné je, že aj po niektorých nepekných pádoch sa nikomu nič vážne nestalo.

Súťaž celkovo hodnotím ako veľmi dobre organizačne zvládnutú, atmosféra na súťaži bola vynikajúca a bolo vidno, že chalani si na organizácií dali záležať. Pre tých najlepších boli pripravené naozaj pekné ceny a krásne veľké poháre. Ocenení boli aj najlepší prúdari v každej kategórií.

Víťazom patrí gratulácia, všetkým tímom prajeme veľa šťastia aj do ďalších kôl a takisto domácim chalanom veľa úspechov aj pri organizovaní súťaži, aby aj tie ďalšie boli minimálne také skvelé, ako bola táto a už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Priebežné poradie v ligách a aj poradie najlepších spolu s časmi nájdete tu:

Ženy športová kategória:

1. miesto Rybany – 17,19

2. miesto Horná Ves – 17,31

3. miesto Nosice – 17,42

Muži športová kategória:

1. miesto Podhorie – 14,43

2.miesto Krásno A – 14,49

3.miesto Poruba – 14,75

Ženy klasická kategória:

1. miesto Kocurany – 20,86

2. miesto Koš – 24,01

3.miesto Borčany – 24,54

Muži klasická kategória:

1.miesto Poruba – 18,72

2.miesto Nová Dedina – 19,80

3.miesto Uhrovec – 19,83

Priebežné poradie SMHL:

Poradie muži

Poradie ženy

Priebežné poradie HNHL:

Športová kategória

Klasická kategória

Zdroj foto: smhl.eu

Komentáre
Načítavam...