MAGAZÍN. TELEVÍZIA. OBCHOD.

Miniseriál: Nočné súťaže pod Tatrami. 1. časť Tatry Night Cup Žakovce

0 1 282

Toto leto to okrem denných súťaží a hasičských líg žilo pod Tatrami aj v noci. Aby som bol konkrétny, hovorím o Tatry Night Cup-e v Žakovciach, Štôla Fire Night-e v Štôli, a nočnej súťaži v Bijacovciach, ktorá síce nemá pokiaľ viem žiadny anglický pseudonym, no aj tak jej to neuberá na šarme.

Tatry Night Cup Žakovce

Ako prvá z nočných súťaži v tomto našom miniseriáli bude práve tá v Žakovciach. Ak mám povedať pravdu, jediné čo mi v Žakovciach chýbalo bolo Slnko. Síce sa všetci organizátori snažili ako vedeli, pána Iľka nepresvedčili a nakoniec do Žakoviec poslal dážď, vietor a na leto pomerne nízke teploty. Aj to bolo dôvodom prečo niektoré tímy po kole RHLS, ktoré sa konalo pred nočnou súťažou zavelili na odchod, čo však súťaži nijak neubralo na kvalite. Chlapci budovali trať dlhú dobu a tým, že sa behalo na betónovej základni sa kvalita trate počas celej súťaži takmer nemenila, a to aj napriek tomu, že celý deň pršalo. Toto hodnotím ako najväčšie pozitívum, keďže sme do Žakoviec prišli predsa súťažiť a nie… no domyslite si sami.

Pauzu medzi kolom RHLS a nočnou súťažou vyplnila kapela Ščamba a teda, tak dobre som sa už dávno nezasmial. Síce väčšina ľudí sledovala vystúpenie spod strechy nad hlavou, no ani tak to neubralo na podanom humore tohto zoskupenia.

Ten kto už nejakú akciu organizoval vie, že počasie si nevyberie a preto aj ja napriek týmto nepríjemnostiam hodnotím akciu ako veľmi dobrú. A samozrejme počas celého večera nechýbalo jedlo a pitný režim v teplej aj studenej forme, a tak sa dalo zahriať mnohými spôsobmi. Až sa niektorým podarilo aj v tej zime prehriať.

Organizátorom zo Žakoviec tento ročník vyšiel a určite je vždy čo zlepšovať, no aj tak na Tatry Night prídeme určite znova a radi. Čo sa výsledkov týka, medzi ženami sa na ťažkej trati najviac darilo ženám zo Spišského Štvrtku, za nimi skončili Spišské Hanušovce a na bronzový stupienok dosiahli Ihľany. Medzi mužmi dominovali muži zo Spišského Štvrtku čím napodobnili svoje ženy a domov brali double. Za nimi obsadili striebornú pozíciu muži z Terne a bronzovú muži zo Štôle A.

Víťazný útok ženy:

 

Víťazný útok muži:

Fotoalbum:

Posted by DHZ Žakovce (official) on 23. júl 2016

Posted by J. Dlhý Photography on 17. júl 2016

Všetky videá:

Zdroj foto: DHZ Žakovce facebook

Komentáre
Načítavam...