MAGAZÍN. TELEVÍZIA. OBCHOD.

Miniseriál: Nočné súťaže pod Tatrami. 2. časť Štôla Fire Night

0 1 364

Toto leto to okrem denných súťaží a hasičských líg žilo pod Tatrami aj v noci. Aby som bol konkrétny, hovorím o Tatry Night Cup-e v Žakovciach, Štôla Fire Night-e v Štôli, a nočnej súťaži v Bijacovciach, ktorá síce nemá, pokiaľ viem, žiadny anglický pseudonym, no aj tak jej to neuberá na šarme

Štôla Fire Night

Dlho očakávaná udalosť z môjho pohľadu sa chystala v Štôli. Minulý rok sa v krásnom areáli DHZ Štôla stretli hasičské tímy na nočnej súťaži prvýkrát a tento rok to nemohlo byť inak. V Štôli je trať veľmi kvalitná, no zároveň asi najobtiažnejšia na ktorej som kedy behal. Dať tu dobrý čas, a tým myslím poriadne nízky, je fakt ťažké. O tom sme sa mohli presvedčiť už na dennom kole RHLS, ktoré sa konalo pred nočnou súťažou.  

Ťažká trať, no zároveň výborné podmienky privítali súťažiacich na tohtoročnom Štôla Fire Night-e. Okrem vecných cien a pohárov na najlepších čakali aj finančné odmeny, a tak bolo o čo bojovať až do konca. Trať zvládala nápor tímov perfektne, k čomu dopomohla aj vybetónovaná základňa, a tak podmienky na súťaženie panovali počas celej akcie rovnaké pre každého.  

V nabitej konkurencii tímov v mužskej aj ženskej kategórii sa najviac darilo mužom z Nižných Ružbách a ženám zo Spišského Bystrého. Tieto tímy zabehli svoj pokus najrýchlejšie, a tak sa stali víťazmi svojich kategórií. U mužov sa na druhé a tretie miesto dostali Žakovce a muži z Polomky, kým pri ženách sa do prvej trojky zmestili ešte Mlynčeky a Bijacovce. Spomínaný ťažký terén sprevádzalo množstvo neplatných alebo menej vydarených pokusov.

Čo sa týka „materiálneho zabezpečenia“ akcie vo forme stravy a pitného režimu nebola taktiež núdza. Potokom sa lialo všetko, čo ste si mohli dovoliť a ceny aj napriek polohe nemali prívlastok vysokohorské.

Táto súťaž bola skutočne vydarená a už teraz sa všetci tešíme na ďalší ročník.

Víťazný útok ženy:

 Víťazný útok muži:

Komentáre
Načítavam...