MAGAZÍN. TELEVÍZIA. OBCHOD.

Testovali sme akčnú kameru pre hasičov do 100 eur – Xiaomi Yi

0 1 397
V posledných dňoch sme mali možnosť otestovať akčnú kameru od značky Xiaomi.

V poslednej dobe sa čoraz viac objavujú na hasičských súťažiach akčné kamery a tak si môžete vychutnávať zábery priamo z trate pri ktorejkoľvek disciplíne. V minulosti bol najväčší problém v nedostupnosti týchto “hračiek” alebo aj keď na trhu boli tak ich cena bola príliš vysoká. Aj dnes nájdeme 4k akčné kamery s cenovkou v stovkách eur, no čo ak by sme si chceli kúpiť kameru s menším rozlíšením, rozumnými parametrami a s cenovkou do 100€?

Momentálne je na trhu neskutočné množstvo rôznych typov od najrôznejších výrobcov a tak si obyčajný človek, ktorý sa nepohybuje denno denne vo svete elektroniky nevie vybrať. Vopred upozorňujem, že táto recenzia nie je platená a píšem ju z vlastných skúseností. No ale pozrime sa na video, kde sme túto kameru testovali:

Sám som užívateľom značky GoPro a tak som od tejto kamery nečakal nič závratné, nesklame ale ani neprekvapí. No opak je pravdou, prekvapila a to ešte ako. Zábery som neskôr porovnával s Gopro Hero 4 Session a rozdiel bol minimálny, možno pre niektorých až nebadateľný. Bol som príjemne prekvapený výkonom tejto kamery a z cenovej kategórie v ktorej sa nachádza určite výkonovo vyčnieva. Porovnávané zábery v našom videu nie sú, no pridávame video z youtube.com kde nájdete aj mnoho iných recenzií na Xiaomi Yi.

Vybrali sme si túto kameru po dôkladnom preštudovaní momentálne ponúkaných kusov v internetových obchodoch a Xiaomi Yi sme si vybrali ako najlepší kus s cenovkou do 100€. Jedným dychom však dodávame, že zostávame verný značke GoPro, pretože si osobne myslím, že medzi akčnými kamerami je stále číslo jedna. Pozrime sa ale na parametre kamery Xiaomi Yi, ktoré hovoria sami za seba:

  • Materiály: Plast, kovové kompozitné materiály
  • Rozmery a váha: 60,4 x 42 x 21,2 mm, 72 gramov
  • Obrazový procesor: Ambarella A7LS
  • Snímač: Sony Exmor R BSI CMOS, 16 MPx, clona f/2.8, šírka záberu 155°
  • Rozlíšenie videa: 1080p @ 60fps, 1080p @ 48fps, 1080p @ 30fps, 1080p @ 24fps, 960p @ 60fps, 960p @ 45fps, 720p @ 120fps, 720p @ 60fps, 720p @ 48fps, 480p @ 240fps
  • Maximálne rozlíšenie fotografie: 4608 x 3456 pixelov
  • Batéria: 1010 mAh
  • Konektivita: WiFi, Bluetooth 4.0, microUSB, microHDMI, slot pre microSD karty do 64 GB
  • Ostatné: Vlastná aplikácia pre ovládanie, Timelapse video, notifikácia stavu batérie, závit pre statív

Xiaomi Yi v súčasnosti stojí cca 80€ a za túto cenu dostanete naozaj výbornú športovú kameru, ktorá má samozrejme svoje muchy. Najväčšími prednosťami tejto kamery sú predovšetkým nízka cena, 16 MPx snímač, natáčanie FullHD videa pri 60 snímkach za sekundu s peknými farbami, slušný fotografický výkon a prepracovanú aplikáciu. Xiaomi Yi nesklamalo, ba naopak prekvapilo a my vám ju vrelo odporúčame a tešíme sa na vaše zábery.

Zdroj obrázku: Xiaomi Yi

Komentáre
Načítavam...